MENU
RYCHLÝ KONTAKT

Projekce, cenové nabídky
Ing. František Kolářský
Tel.: 777 637 940
kolarsky@stylovezahrady.cz

Sledujte golfové přenosy!

sponzorujeme PGA tour na TV Nova sport

Zahradní architektura

Zahradní nebo též krajinná architektura patří k oborům lidské činnosti, který se snaží uspořádat venkovní prostor podle určitých zásad. Zahradní architekt při tvorbě návrhu zahrady dbá na to, aby zahrada nepostrádala funkční hodnoty a zároveň působila jako estetický celek. K tomu lze dospět pomocí uměleckých principů, které zahradní architektura využívá, a podle kterých do návrhu zahrady rozmístí živé i neživé prvky.

Aby návrhy zahradního architekta dostály náročným požadavkům zákazníků, je pro zahradního architekta nutné znát nejen přání a požadavky zákazníka, ale i samotné prostředí. Návrh zahradních úprav může být jednoduchá studie nebo i rozsáhlý projekt.

Vytvoření působivé zahrady není v mnoha případech otázkou financí, ale dobrého nápadu, který je detailně rozpracován v návrhu zahrady s maximálním využitím zásad zahradní tvorby tak, aby ve výsledku zahrada působila esteticky a nepostrádala funkční hodnotu.Výsledkem takového návrhu je pak zahrada například ve formálním, moderním venkovském nebo orientálním stylu.

Zahradní architektura
Zahradní architektura

tvorba webových stránek