MENU
RYCHLÝ KONTAKT

Projekce, cenové nabídky
Ing. František Kolářský
Tel.: 777 637 940
kolarsky@stylovezahrady.cz

Sledujte golfové přenosy!

sponzorujeme PGA tour na TV Nova sport

Výběr zahrad

Zahrada by měla splňovat potřeby svého majitele a současně dotvářet prostředí, ve kterém se nachází. Na své zahradě by se měl každý cítit příjemně a uvolněně.

Vhodný výběr typu zahrady je prvním krokem ke spokojenosti s vytvořeným dílem.

Formální zahrady
Formální neboli pravidelné zahrady jsou založeny na použití geometrických tvarů a proporcí. Jsou to především symetrické záhony, stříhané živé ploty a stěny. Do zahrady může být zakomponována voda v podobě fontán nebo vodotrysků.

Formální zahrady

Moderní zahrady
Charakteristikou moderního stylu je jednoduchost linie. Tvary záhonů bývají nepravidelné a oblé. Barvy jsou jasné, čisté a vytvářejí kontrast. Střídmost nadevše: jeden vhodně vybraný dominantní prvek výrazně posílí celkový koncept. Méně někdy znamená více.

Moderní zahrada

Venkovské zahrady
Zeď z hrubého kamene a dřevěný plot ztělesňují podstatu venkovské zahrady. Celkový duch je spíše neorganizovaný s fantastickou mozaikou barev. Na osázení se používají jednoduché rostliny jako kopretiny, hrachory a měsíčky.

Venkovská zahrada

Orientální zahrada
Základním motivem orientální zahrady je měřítko. Kompozice se vyznačuje střídmostí výrazu, uměním náznaku a smyslem pro vytříbenou eleganci a asymetrii. Velká pozornost je věnována práci s kameny, které představují hory, nanizaci – zmenšování a tvarování dřevin.

Orientální zahrada

Pro lepší orientaci při výběru zahrady jsme pro Vás připravili dotazník, který Vám může pomoci při rozhodování. Tento dotazník nám můžete zaslat e-mailem a my Vám s výběrem nezávazně pomůžeme.

tvorba webových stránek