MENU
RYCHLÝ KONTAKT

Projekce, cenové nabídky
Ing. František Kolářský
Tel.: 777 637 940
kolarsky@stylovezahrady.cz

Sledujte golfové přenosy!

sponzorujeme PGA tour na TV Nova sport

Projektování zahrad, projekty zahrad

Projektování zahrad přikládáme obvzvlášťní důležitost. Je to jako v ostatních oborech, jen když je na vstupu kvalitní projekt, může vzniknout vydařené dílo. Proto, u nás, projektuje zahrady autorizovaný krajinářský architekt.
Při projektování zahrad klademe důraz nejen na estetickou hodnotu, ale také na funkční technické řešení.


Půdorys projektu

Vizualizace projektu zahrad

Při projektování zahrad pracujeme s programy, které umí Vaši budoucí zahradu zobrazit tak, že si ji budete umět hned představit. Programové vybavení umožňuje jak půdorysný náhled, tak realistické 3D vizualizace a dokonce zpracováváme i video jako procházku jednotlivými zákoutími Vaší budoucí zahrady.
Při projektování zahrad začínáme vždy schůzkou na pozemku, kde si ujasníme představy o typu osázení zahrady, o účelu, ke kterému má sloužit – pro odpočinek, zábavu s přáteli, pěstování co nejvíce pro děti. O umístění technických prvků jako jsou bazény, skleníky, nářaďové domky a podobně.
Pokud je pozemek svažitý, je třeba nejprve vyřešit – navrhnout úpravu terénu a pak se teprve můžeme pustit do samotného projektování zahrady.


Vizualizace
Vizualizace

Studie zahrady

Nejprve vytvoříme studii zahrady. Takovou první vizi. Postupně pak ze studie vzniká projekt zahrady, již s konkrétními rostlinami, cestičkamy, skalkami, jezírky. Vždy se snažíme používat materiály, které jsou již použity na domě. Vše se snažíme esteticky sladit tak, aby výsledkem bylo přirozené propojení domu a zahrady.
Po pár schůzkách je již věšinou jasno, projekt je odsouhlasený a je třeba ho připravit do tiskové, respektive elektronické podoby na předání.


Vizualizace

Projekty zahrad

Výstupem práce zahradního architekta jsou projekty zahrad, který obsahuje osazovací plán, vytyčovací plán, případně návrh terénní modelace, seznam použitých rostlin, technickou zprávu, výkaz výměr a 3D vizualizaci budoucí zahrady.
Projekty zahrad pak předáváme jak v tištěné podobě tak v elektronické podobě na CD.
Při projektování zahrad neřešíme, kde budou konkrétní rostliny, ale projekty zahrad pojímáme jako funkční celek. Umíme tedy navrhnout i osvětlení zahrady, závlahový systém či rozkreslit technické řešení koupacího jezírka.

Zahradami se zabýváme komplexně. Umíme je nejen navrhnout, ale také zrealizovat a staráme se o ně v následujících letech. Máme tedy zpětnou vazbu a víme, že náš projekt zahrady nevypadá jen pěkně na vizualizaci, ale že zahrada splní Vaše očekávání a to nejen v prvních pár letech po výsadbě.
tvorba webových stránek