MENU
RYCHLÝ KONTAKT

Projekce, cenové nabídky
Ing. František Kolářský
Tel.: 777 637 940
kolarsky@stylovezahrady.cz

Sledujte golfové přenosy!

sponzorujeme PGA tour na TV Nova sport

Moderní zahrady

Moderní novostavby, postavené většinou v jednoduchém stylu, si zaslouží podtrhnout a doplnit moderní zahradou. Moderní zahrada pracuje s jednoznačnými tvary a liniemi. Při projektování moderní zahrady se  snažíme používat materiály, textury a odstíny, které jsou již použity na domě.


Realizace moderní zahrady
Moderní zahrada

Moderní zahrady jako propojení domu s exteriérem

Snažíme se o propojení interiéru s exteriérem, tak aby přechod mezi vnitřkem a venkem byl přirozený. V moderní zahradě je důležitá jednoduchost. Moderní zahrada pracuje s menší druhovou skladbou rostlin. Soliterní strom, keř nebo kámen, musí být opravdu soliterní a ostatní prvky ho mají pouze doplňovat. V moderní zahradě není žádoucí přílišná rozmanitost a pestrost, zahrada pak působí spíše venkovským dojmem a k moderní stavbě se nehodí. 


Realizace moderní zahrady
Moderní zahrada

Současné moderní zahrady

Moderní zahradu by měl v každém případě navrhovat zkušený zahradní architekt. U moderní zahrady je totiž detail daleko viditelnější než například u venkovské zahrady. Současně s moderním stylem zde bývá kladnen důraz na menší náročnost údržby, což ve své podstatě jednoduchá zahrada splňuje. Jednoduché linie záhonů umožňují použití moderního vybavení, například automatické sekačky, která zajistí stále posečený trávník a zároveň vám odpadnou starosti s posečenou trávou.
Moderní, v případě zahrady, však znamená i nadčasový, zahrada nebývá přesázená velkým množstvím rostlin, které je třeba po čase odstranit. Naopak, čím starší moderní zahrada je, tím lépe vyniká každá rostlina, každý prvek a zahrada se rozvine do své plné krásy.
tvorba webových stránek